Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety z drewna prędko się zużywają oraz mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od należytego oraz skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów gatunek ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar